Projekt WYLUZUJ: marzec

11:20:00

Styczeń minął pod hasłem SUKCESY, luty pod hasłem WAŻNE. A marzec? Cóż, w marcu zajmę się relacjami z ważnymi dla mnie ludźmi.

Jak napisał pewien jednocześnie znany i dość mocno wykpiwany pisarz, "nikt nie jest samotną wyspą" i trudno się z tym nie zgodzić. Poza tym żyjemy w czasach, kiedy przeciętny człowiek w ciągu jednego roku spotka bądź może spotkać i porozmawiać (na żywo, na odległość, jakkolwiekbądź) więcej osób niż nasi przodkowie w ciągu całego życia. (no, może trochę przesadzam, ale różnica i tak jest dość znaczna). Nie da się w każdym razie żyć w izolacji, na każdym kroku spotykamy ludzi z którymi zachodzi jakaś interakcja, coś z siebie dajemy, oni dają również i nie jest już jak dawniej.

Już dawno stwierdziłam i stale sobie to do głowy wbijam, że nie da się tak, by wszyscy byli zadowoleni, nie da się by wszyscy mnie lubili, to fizycznie niemożliwe. Tak więc nie da się mieć dobrych relacji ze wszystkimi wokół- zawsze się zdarzy, że coś będzie nie tak. I czasem nie da się nic na to poradzić. Jednak w przypadku osób, które są mi szczególnie bliskie i dla mnie ważne: jestem w stanie wiele zdziałać, by było między nami OK, by się porozumieć, wyjaśnić sporne kwestie i pójść na kompromis kiedy trzeba.

Ale co właściwie zaplanowałam dla siebie w marcu?

Po pierwsze: Słoik sukcesów istnieje dalej i dalej zbiera kolorową zawartość :) Zdecydowanie nie mam zamiaru sobie tego odpuszczać :)

Po drugie: Zwrócę uwagę na relacje z ważnymi dla mnie osobami- bardziej dla siebie, niewiele na ten temat napiszę na blogu...

Po trzecie: Zastanowię się, co jest dla mnie ważne w bliskich relacjach: co 'dostaję' i co sama 'daję'- co z tego, jak jest teraz, jest OK, a co chciałabym zmienić, co ważniejsze, co mniej ważne...

Po czwarte: Pamiętanie i dbanie (szczególnie teraz) o bliskie mi osoby i pamiętanie o nich w chaosie codzienności :)

Po piąte: Skupienie się na tym, by wprost i bez gmatwania poprosić o pomoc, kiedy będę tego faktycznie potrzebowała - bo wiem że mam z tym problem- i co ważne: przyjęcie tej pomocy.

Po szóste: Co może mieć wspólnego wdzięczność i sytuacje, które bolą, bo ktoś odszedł bez słowa wyjaśnienia, zniknął z mojego życia? Wbrew pozorom całkiem sporo ;) Więcej w marcu, już niebawem :)

Będzie się działo! :)

Aaaaa i można też Projekt WYLUZUJ znaleźć na Facebooku, tam często pojawiają się pozytywne grafiki :)

 Projekt WYLUZUJ!
You Might Also Like

1 komentarze

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe