Notatki pożeracza książek cz. 9 czyli WRZEŚNIOWE CZYTANIE

21:54:00

Znów pożeram książki bez opamiętania, nie mogąc się doczekać kiedy dostanę w swoje łapki moją paczkę z Empiku, mrrrrr :)
Co przeczytałam we wrześniu? Oj było tego trochę...

1. C.S. Lewis: Dopóki mamy twarze
Opowiedziany na nowo mit o Psyche i Zefirze. Piękna opowieść o siostrzanej miłości, zazdrości i może przede wszystkim wierze mimo braku dowodów...

2. B.E.S. Taylor: Moje kochane ADHD
Opowieść chłopca, u którego odkryto ADHD kiedy był dzieckiem, a dzięki odpowiedniemu leczeniu i podejściu rodziców i otoczenia, udało mu się wyjść poza swoje ograniczenia, ale też- napisać książkę, która może być bardzo ważna dla innych młodych ludzi, toczących potyczki z tym schorzeniem.

3. Jan Grzegorczyk: Chaszcze
Wessała mnie ta książka z klimatu przypominająca nieco książki Katarzyny Enerlich. Nieco mrocznie, historia zapomnianych miejsc, odrobina romansu i sporo refleksji. Lektura zdecydowanie przyjemna.

4. Colette: Klaudyna w szkole, Klaudyna w Paryżu, Małżeństwo Klaudyny, Klaudyna odchodzi.
Colette leżała na mojej półce od dawna, ale dopiero teraz po nią sięgnęłam i zdziwiłam się, że tak późno.
Zapewne gorszyła tuż po napisaniu, ale sądzę że aktualnie byłaby w stanie nadal zgorszyć co niektórych. Miejscami niewinna opowiastka o zauroczeniach nauczycielkami, szkolnym życiu, a miejscami zgoła szalona, pikantna opowieść i pewnej niesfornej dziewczynie. Urokliwie opisana, świeżo, mile się zaskoczyłam. Chyba najbardziej podobała mi się ostatnia część, bo w interesujący sposób ukazywała przemianę kobiety-mimozy, żony dość dykatatorskiego męża w kobietę, która doskonale wie, czego chce i sięgnie po to.

I tak wyglądał mój czytelniczy wrzesień :)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. "Dopóki mamy twarze" czytałam parę lat temu. Nie spodobało mi się. Teraz odświeżę wrażenia dzięki Twemu przypomnieniu. Potem zaktualizuję pogląd. Książki Lewisa to kopalnia inspiracji do przemyśleń. Natomiast "Klaudyna" jakoś mnie odpycha. Ale jeszcze się upewnię:-).

    OdpowiedzUsuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe