Kroczek za kroczkiem, przez śnieżne dni

13:32:00

Postanowiłam nadrobić zaległości czytelnicze i tym samym wypożyczyłam sobie z biblioteki "Alicję w Krainie Czarów" L. Carrolla i "Smutek" C.S. Lewisa. A w planach mam Muminki :) Coś mi brak klasyki, chyba faktycznie niektórych rzeczy nie wypada nie znać, zwłaszcza kiedy człowiek na każdym kroku wpada na odniesienia do nich, a niekiedy- sam do nich nawiązuje :)

"Norwegian Wood" Murakamiego, które po wielokroć odsuwałam od siebie, sądząc, że nie przypadnie mi do gustu, okazało się książką tegoż autora, która najmocniej zapadnie mi w pamięć. Oczywiście poza "Sputnikiem Sweetheart" :)

Po dniach, a właściwie popołudniach i wieczorach spędzanych przede wszystkim w pracy w końcu kilka chwil oddechu, ale czy odpoczynku? Praca pracą, ale ... no tak, mam trochę innych rzeczy do zrobienia ;)

Za oknem biały puch, kiedy wychodzę, opatulam się jak mogę, żeby tylko nie zmarznąć, ograniczam do minimum swoją aktywność na zewnątrz, chociaż zdarzyło mi się pójść w słoneczny dzień do parku, zrobić kilka śnieżnych zdjęć i pozachwycać się (wyjątkowo) pięknem zimy.

Najchętniej przespałabym zimę, albo chociaż te dni najbliższe... zaszyła się ewentualnie z książką, kubkiem kawy z mlekiem i ciachem... żeby nie myśleć o problematycznych, drażliwych kwestiach. Nie da się tak, a szkoda. Albo: może to i lepiej :)

Idę pracować w domu, szukać odpowiedzi na trudne pytania i czytać, czytać, nade wszystko, a wieczór będzie miły i spędzony w babskim towarzystwie, dość dawno nie widzianym :)

A tego słucham właśnie:)

You Might Also Like

2 komentarze

  1. ja obecnie mam do przeczytania 'trzy metry nad niebem', biografie Deppa i coś tam Sparks'a. ale jakoś czasu brak.

    tak poza tym chyba też mam ochotę przespać zimę. jednak jak by nie patrzeć czasami miło jest wieczorkiem posiedzieć przy herbacie i dobrej lekturze. to dużo ciekawsze od spania ;))

    Pzdr. ;>

    OdpowiedzUsuń
  2. Zima ma pewną zaletę - życie nieco zwalnia i jest czas na te Muminki i Alicję...

    OdpowiedzUsuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe