Nie myśl tyle bo Cię zjedzą motyle!

11:11:00

Znacie takie powiedzonko? Mi się gdzieś kołacze po głowie od czasów dzieciństwa. Nie myśl tyle, bo myślenie szkodzi. Żyj zamiast myśleć i zastanawiać się nad każdym kolejnym krokiem. Żyj, do diabła! Po co tyle myślisz i zastanawiasz się nad wszystkim, filozofem chcesz zostać? I nie, myślenie ZA DUŻO wcale nie ma przyszłości.Wybrałam się jakiś czas temu na dłuuugi, samotny spacer praskim (a więc tym dzikszym) brzegiem Wisły. Taki spacer na pomyślenie, czy też raczej nie-myślenie, wszak jak rzekł Lec, czasami trzeba długo iść, by dojść do siebie. Więc mój kubeczek termiczny z ostatnio ukochaną yerbą z liczi i czymśtam, aparat do torby i nad Wisłę.

Zawsze mnie jakoś dziwnie uspokajał widok wody. Tak też było i tym razem.

Choć czasem musiałam nadkładać drogi by z powrotem dotrzeć nad Wisłę, bo te wszystkie zatoczki, te wszystkie betonowe cyple i te wszystkie przeszkody na drodze.

Jakoś lepiej się czasem nie-myśli idąc. Człowiek zapatrzy się w tą budzącą się przyrodę, w piękne słońce, w zieleń, w radosnych ludzi z jeszcze bardziej radosnymi psami, pobuja się na huśtawce, pocieszy się jak dziecko - i od razu jest inaczej.

Jakoś te wszystkie niewesołe myśli uciszają się w końcu w głowie.

I lżej jakoś później się idzie, lżej myśli, lżej działa.

Świat robi się jakiś przyjaźniejszy nagle. Ot tak.

You Might Also Like

3 komentarze

  1. masz rację, nie ma, jak spacer :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym tak czasami nie myśleć, po prostu działać. Ale spacery wywołują u mnie odwrotną reakcję, zawsze jak idę na spacer - myślę za dużo. Więc chyba po prostu muszę działać, bo działanie sprawia że nie myślę "co by było gdyby" ^-^

    OdpowiedzUsuń
  3. "Trzeba długo iść, by dojść do siebie"- tak mi się jakoś spodobało! No i nie ma to jak długi spacer :)

    OdpowiedzUsuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe