Urodzinowo

11:46:00

Wygrzebałam dziś ze swoich różności pewną, dziś już "wiekową" gazetę:) To kupowana w moim domu od wielu lat "Przyjaciółka". Ten numer jest dla mnie dość szczególny bo...  wyszedł 11 czerwca 1987 roku czyli dokładnie w dniu, w którym się urodziłam. Przeglądam dziś 25letnią gazetę, czytam o modzie na pasy, paski i paseczki, znajduję drukowaną w odcinkach książkę "Przeminęło z wiatrem", artykuł o przedszkolach, tekst o wizytach dyplomatów w Warszawie...   a także artykuł "O pokój, równość, rozwój! Przed Światowym Kongresem Kobiet". I jeszcze rady jak uszyć wdzianko w paski, wytapetować mieszkanie i czym jest zdrowa żywność. Co ciekawe, na tych kilkunastu stronach znalazłam JEDNĄ reklamę! Mieszanki ziół do panierowania mięsa.


Ostrożnie przekładam zżółknięte kartki, żeby się nie rozsypały. Dziwne uczucie, przeglądać akurat tę gazetę i akurat z tą datą. Przypomina mi to słowa mojego znajomego, że on też w dniu, kiedy urodziła się jego córka (dziś 30letnia) kupił gazetę, która wyszła w dniu jej urodzin, żeby wiedziała, o czym wtedy pisali...

Trochę i sama dziwnie się czuję, wracając myślą do tego, co było, do tego co pamiętam słabo, do tego co pamiętam lepiej..

Pręgowana łazęga śpi na moim łóżku w najlepsze, a ja kończę pisanie, idę się pozbierać i spędzić ten dzień tak, jak tego chcę... a wieczorem idę na pewne szkolenie z kreatywności związane z Akademią Przyszłości. Będzie pozytywnie... może jeszcze poczuję wyjątkowość tego dnia?

You Might Also Like

7 komentarze

 1. niech Ci się spełnią marzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. pewnie, że poczujesz. życzę Ci, żebyś nie tylko ten dzień, ale wszystkie kolejne spędzała tak jak chcesz. :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciesz się wszystkim, a będziesz szczęśliwa ;D

  Cudowny pomysł z gazetą kupioną w dniu narodzin...cudowny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy poczujesz tę wyjątkowość czy ni e... i tak dzień JEST wyjątkowy. Spełnienia marzeń margerytko, ale tylko tych, które dadzą Ci szczęście i spełnienie w życiu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystkiego czego tylko zamarzysz życzę ;]
  a ta gazeta to piękna pamiątka na cały życie
  xoxo ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego Gosiu :)
  Ciekawe przezycie z tą gazetą i to, że ją jeszcze masz!

  OdpowiedzUsuń
 7. No mnie tam z tymi konkursami nigdy nie wychodziło ;P
  Ale wydałam już tomik poezji i mam nadzieję wybić się powieścią ;)

  Gazeta robi wrażenie ;)
  Najlepszego!

  dodaję do linków ;)
  tanatoza.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe