Zawsze warto...

00:27:00

Jest kilka rzeczy, na których chcę się teraz skupić, mogłabym je wymienić na palcach jednej ręki. Z racji tego, że będzie mnie to kosztowało sporo wysiłku, naprawdę nie chcę przewracać do góry nogami życia w pozostałych sferach (a za "przewracanie do góry nogami" uważam też zrywanie różnych znajomości). Nie chcę o niczym teraz decydować.

Za to chcę powolutku "rzeźbić" swoją rzeczywistość, choćby czasem krokiem naprzód było skupienie się na tworzeniu strony na której mogę sprzedawać swoją biżuterię, powstrzymanie się od sprzeczki, kiedy wybitnie chciałabym się z kimś pokłócić, czy pozałatwianie nudnych, żmudnych i mało porywających spraw w dniu kiedy najchętniej nie wyszłabym spod kołdry przez cały dzień, pijąc jedynie białą herbatę i wcinając białą czekoladę z karmelem. Czasem to bardzo dużo.

No ewentualnie czasem zupełnie spontanicznie pójść się uczyć jak się tańczy celtyckie i szkockie tańce, lub znienacka wyjechać na Regionalny Festiwal Nauki pod Kielce - jako wolontariuszka. Czasem.

Czuję się zmęczona ilekroć ktoś w moim otoczeniu mówi mi, że z jedną osobą powinnam zerwać kontakt. OK, zwykle w jakimś stopniu ma rację. Ale naprawdę nie mam siły tłumaczyć, że natura nie znosi próżni, a dopóki pewnych swoich nawyków nie ogarnę, to zrywając tę jedną znajomość, prawie jestem pewna, że zaangażuję się w coś, co sprawi, że nie podniosę się tak łatwo. Taka mała autodestrukcja. Pomijając już wszystko inne... jak każda znajomość, nawet i ta, daje mi coś ważnego. Tylko tyle.

Że zacytuję wykopanego z czeluści dysku twardego, nieocenionego Koftę, nieco przewrotnie...

Zawsze warto
Schodzić czasem na manowce
Zawsze warto
Nigdy nie być zawodowcem. […]
Nim się zmieni na atrapę
Głowę, serce.
Może jeszcze na czymkolwiek ci zależeć.
Zawsze warto
Rzec durniowi, że jest durniem.
Nawet gdy
Asekuruje się odgórnie.
Zawsze warto
Czasem wiedzieć, co się myśli,
I powiedzieć
To, nim wszyscy z sali wyszli.
Zawsze warto
Całość znać, nie tylko cytat.
[…] zawsze warto,
Żeby kiedyś nie mieć kaca,
Zrobić coś,
Co się być może
Nie opłaca...

- Jonasz Kofta

You Might Also Like

0 komentarze

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe