Bułhakowomania czyli czytanie: moja pasja!

14:20:00

To jedna z moich bardziej stałych fascynacji czytelniczych: po raz pierwszy sięgnęłam po "Mistrza i Małgorzatę" chyba jeszcze w gimnazjum, na długo przed maturą. Zafascynowałam się. Oczywiście nie wybrałabym innego tematu pracy maturalnej jak takiej, która by się z tą książką wiązała. Przy tej okazji zagłębiłam się nieco w historię powstawania książki, życiorys Bułhakowa i tak dalej... Wsiąkłam po uszy. A teraz?

Zdawać by się mogło, że temat mojej pracy magisterskiej się w ogóle z tym nie wiąże, z całą moją fascynacją. Pomijając już fakt, że studia skończyłam filologiczne, ale bynajmniej nie rusycystyczne. A jednak... tematyka bliska.

Toteż kiedy przypadkiem wpadłam do Empiku i zobaczyłam coś mega, mega, mega a później zobaczyłam cenę... eh. Powiedziałam sobie, że kupiłabym, gdyby chociaż jakaś zniżka, rabat. Oczywiście nie mogłabym się spodziewać, że niespełna dwie godziny później ktoś mi wręczy kupon rabatowy do Empiku na zakup książek, całe 20% zniżki, do wykorzystania do dziś. W efekcie, po wielu perturbacjach, do pewnego Empiku wpadłam na 7 minut przed zamknięciem, znalazłam książkę, nabyłam i... mam.

I tak oto stałam się szczęśliwą posiadaczką TEJŻE książki. Dobijcie mnie.

Już mi się po głowie zaczynają snuć wizje połączenia tego, co w pracy mgr i tego co Bułhakow, możliwości na dalszych studiach i kolejne poszukiwania, zaczytywania się...

Czyli że wracam do siebie? :D

You Might Also Like

0 komentarze

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe