"Ludzie żywią się słowa­mi, żyją słowa­mi...

20:49:00

...roz­sy­pali­by się bez nich."  An­tho­ny de Mel­lo
Niektórzy mówią: to tylko słowa. Tak pogardliwie, bo przecież TYLKO słowa, a czyny liczą się o wiele bardziej niż słowa, a przynajmniej powinny, bo mówić jest przecież o wiele łatwiej niż czegoś dokonać, coś zrobić... Może i tak.

Czasem jednak i słowom przecież trudno się narodzić, pojawiają się z trudem, wymagają mnóstwo wysiłku by zaistnieć, zmaterializować się. A czasem to, o czym się nie powie to jakby nie istniało, jakby nie zostało potwierdzone.  

A czasem tak dotkliwie tych kilku słów brak...

Niby czyny mówią: zależy mi na Tobie, ale dopóki słowa o tym nie mówią, to jakby nie to, takie niepełne. I zawsze człowiek się boi, że może usłyszeć: wiesz, znajduję dla Ciebie czas tak po prostu, nie że jesteś dla mnie kimś szczególnym, pomógłbym każdemu w Twojej sytuacji...

A czasem jeśli sobie człowiek sam nie powie, co mu w duszy gra, dopóki nie powie tego drugiej osobie, nie wybrzmią te wypowiedziane słowa w przestrzeni, albo nie zostaną napisane długopisem na kartce, albo wystukane na klawiaturze. I choć nie zawsze, czasem również wysłane.

Myślę sobie że to dużo móc sobie samemu z przekonaniem powiedzieć: tak, chcę tego, tego i tego i zrobię wiele by to osiągnąć, by dojść do takiego właśnie punktu. Jakoś się w głowie robi jaśniej, kiedy człowiek to nazwie w sobie albo tym bardziej- podzieli się z kimś, kto zrozumie.

Tylko słowa?
Dla mnie to AŻ słowa.

You Might Also Like

5 komentarze

 1. "słowem można zranić, w brzuchu dziurę wiercić,
  albo uratować człowieka od śmierci"
  ....
  :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie również słowa są niezwykle ważne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz akurat mam taką sytuację, że było tak wiele słów, które pozwoliły mi się otworzyć i zaufać a potem jeden czyn wszystko skruszył
  więc słowa...dla mnie to za mało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasem słowa to faktycznie za mało...
   przytulam :*

   Usuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe