Rowerowe szaleństwa czyli Bemowo Bike w akcji! :)

11:12:00

Kilka ostatnich dni minęło mi w dość zwariowany sposób. Raz  gorzej, raz lepiej. Za to nadszedł dzień  którym gdybym nie zajęła się niczym konkretnym, zapewne utonęłabym we wspomnieniach. Początek dnia przywitał mnie nieziemskim hałasem zza okna, ale zamiast narzekać postanowiłam sprawdzić, jak w praktyce działa wypożyczanie rowerów.

O Bemowo Bike czytałam jeszcze kiedy były to tylko zapowiedzi, później z niecierpliwością czekałam na dalsze wieści. Kiedy  to już było możliwe, założyłam sobie konto w systemie i coraz bardziej niecierpliwie czekałam na  1 kwietnia, kiedy wypożyczalnie miały zacząć działać. Pewnego deszczowego dnia skonstatowałam, że do najbliższej wypożyczalni będę miała bliżej niż do przystanku tramwajowego (a do niego naprawdę nie mam jakoś specjalnie daleko) więc mój zachwyt się jeszcze bardziej pogłębił.

Źródło: http://www.bemowo.waw.pl/download/81/97/243b547d3e1450e7ef4316d6e607c15f8387.jpg
Korzystając z faktu, że z powodu niemiłosiernego hałasu za oknem (młot pneumatyczny?) i tak nie skupię myśli, żeby coś napisać, ubrałam się, wypiłam kawę i wyruszyłam sprawdzić jak to działa.

Zrobiłam sobie nielichą przejażdżkę w ciągu tej godziny:) Za którą swoją drogą, zapłaciłam 2 złote. Za każdą kolejną godzinę zapłaciłabym 4 ale chyba to jeszcze nie aż tak dużo:)

Dotarłam przez Fort Bema i dalej aż do Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Wróciłam okolicami, których nie znałam dotąd,a szkoda. 

Jak dla mnie pomysł genialny. Od zawsze bolałam nad tym, że nie mam tutaj roweru. A myślę, że cena też w granicach rozsądku. Nie wiem jak Wam, ale mi trochę ruchu baaardzo poprawia humor:) Tym samym, zrelaksowana, mogę iść po-tworzyć to, co pisać obiecałam. Nie chcę by mój promotor stracił we mnie wiarę a i nie chcę by termin nadesłania prac na konkurs literacki minął :)

W każdym razie jak dla mnie sezon rowerowy rozpoczęty:)

Poniżej link do strony:

Bemowo Bike

You Might Also Like

2 komentarze

  1. bardzo fajny pomysl i rowery fajnie wygladaja:) milego pisania:) i powodzenia!

    OdpowiedzUsuń
  2. świetna sprawa! ale czemu druga godzina droższa a nie tańsza?

    OdpowiedzUsuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe