P jak... Przyjaźń

19:27:00

Ciężko usłyszeć jak mówię o kimś przyjaciel czy przyjaciółka. Łatwiej ode mnie usłyszeć: ktoś mi bliski, jesteś dla mnie bliską osobą, jesteś dla mnie ważny/ważna, cieszę się, że jesteś. To jedna z tych rzeczy, które chcę w moim życiu poprawić, zmienić: zaufanie do ludzi, tych wyjątkowych, którzy na to zasługują, są tego warci... bo to, wbrew pozorom, nie tylko kwestia słów...

źródło: ukochaj.pl


Co rozumiem przez słowo "przyjaźń"?

Przyjaźń to dla mnie...

Czas znaleziony mimo zabiegania, miliona ważnych spraw i obowiązków- choćby kilka chwil by wysłuchać, przytulić czy powiedzieć: ej, nie rób tak! Może nie rzucanie wszystkiego, ale jeśli czasem stanie się coś nieprzewidzianego – chcę wiedzieć, że przyjaciel przy mnie będzie, nawet jeśli by to wymagało zmiany jego planów.

Chwile spędzane razem na tym, co obu osobom sprawia przyjemność, jak miło mieć wspólną pasję, coś, co przyjemnie robić samemu, a z kimś – o wiele przyjemniej!

Coś, czym się różnimy, co sprawia, że każde z nas jest inne, co sprawia że się uzupełniamy i możemy ze sobą porozumieć mimo różnych zapatrywań i poglądów.

Szczerość: bo kto ma powiedzieć coś, co jest może mało przyjemne, ale za to prawdziwe- jeśli nie przyjaciel?

To, że nieważne ile czasu upłynęło, spotykając się czujemy się tak, jakbyśmy się widzieli najdalej kilka dni wcześniej.

Poczucie, że w całym tym zabieganiu zwanym życiem codziennym nie tylko ja znajduję czas na to, by pamiętać, zadbać o tą relację, ale druga osoba – że obie osoby się starają.

Drobne rzeczy, które przypominają, że się jest, że się pamięta, że obchodzi kogoś jak się mam, co czuję i jak mi się życie układa.

I świadomość że jest się częścią czyjegoś życia, że wokół są inni ważni dla mnie i dla tej osoby ludzie, że mamy jakąś część wspólną, coś nas łączy, ale nie wszystko, nie ograniczamy siebie nawzajem...


Czas ze sobą spędzony, który pozwala mi poznać drugą osobę, dowiedzieć się co dla niej ważne, co lubi, jaką jest osobą. Nie da się mówić o kimś przyjaciel, jeśli nie miało się okazji kogoś poznać bliżej, bo jak?


You Might Also Like

1 komentarze

  1. przyjaźń to niesamowita sprawa. prawdziwy skarb :-)

    OdpowiedzUsuń

Chwal jeśli chcesz, skrytykuj jeśli musisz, pytaj jeśli potrzebujesz :-)

Nie musisz się logować, ale będzie mi miło, jeśli się podpiszesz.

Subscribe